Çin İthalatı Nasıl Yapılır?

Çin İthalatı Nasıl Yapılır?

Çinden Alışveriş

Dünya pazarında uzun zamandır Çin ithalat yoğunluğu gözlenmektedir. Her dönem artış gösteren bir performans ile Çin, yerini korumaktadır.  Hatta büyük bir hakimiyet kurmuş olduğu söylenebilir. Yoğun nüfusa sahip olan bu ülkede sürekli olarak üretim devam etmektedir. Üretim aşamaları hızlı bir şekilde de ilerlemektedir. Üretim kategorisi ise pek çok alanı içine almaktadır. Bu nedenle hemen hemen pek çok ürün üzerinde Çin’de imalat edildiğine dair bilgiye rastlamanız mümkündür. İmalatı yapılan ürünlerin bir kısmı ülke içine gitse de büyük bir kısmı artık dünyanın her yerinde kendine yer edinmektedir. Pek çok büyük markanın üretimi de maliyetin ucuzluğu nedeniyle Çin’de yapılmaktadır.

Birleşmiş Milletler verilerine göre Türkiye ile Çin arasında 2014 yılından bugüne aktif olarak ithalat gerçekleştirilmektedir. Yine Birleşmiş Milletler tarafından sunulan istatistiklere göre Çin’den yapılan ithalatın değeri 24.9 milyon dolar gibi ciddi sayılara denk gelmektedir. Sunulan bu rakamlar 2014 yılından başlayarak hesaplanmıştır. Bu rakamlar doğrultusunda Çin ürün ithalatı için Türkiye önemli bir noktada yer almaktadır. Öyle ki; veriler ışığında Türkiye, Çin ile en çok ithalatı gerçekleştiren 2. ülke olarak istatistiklerde yer almaktadır. Her geçen gün Çin’den ürün getirmek isteyenlerin sayısı da bir o kadar artış göstermektedir. Devamlı olarak üretimin söz konusu olması ve son gelişmeleri her zaman takip etmesi de bu durumu beslemektedir.

Çin’den En Çok İthal Edilen Ürünler

Çin ithal ürünleri, büyük bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Teknolojik ürünler, kozmetik malzemeleri, kıyafet hatta plastik üretimi gibi birden fazla konuda ithalatı gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye ile Çin arasında yapılan ithalat ürünleri arasında yoğun olarak alımı gerçekleştirilen telefonlar ve elektronik cihazlar bulunmaktadır. Verilere göre 2014 yılından günümüze dek 3 milyon sadece telefon ithalatı gerçekleşmiştir. Telefon cihazlarının yanı sıra, aksamlar, puzzle, bisiklet, deri, çanta, aksesuar, baskı makineleri, monitör, bavul, ütü, ısıtıcı, plastik ve sentetik boyayıcı maddeler de listede yer almaktadır. Türkiye ve Çin arasında gerçekleştirilen ithalat oranları oldukça yüksektir. Türkiye en çok Rusya ve Çin ile ithalatını gerçekleştirmektedir. Ve bu sıralamada Çin her geçen yıl artış göstermektedir.

Çin İthalatı Yapmak

Birey olarak Çin’den ithalat yapmak oldukça zorlayıcı olabilir. Güvenilir kaynaklarla iletişimde olmak, doğru ürünlerin gelmesini sağlamak gibi önemli unsurlar vardır. Çin ürün ithalatı yaparken en önemlisi ise üreticiler ve iş ortakları ile gerçek bir ilişki kurmaktır. Bu durumun iyileştirilmesi açısından uzun zaman çalışmanı gerekebilir. Ancak biz bu durumda işleri düzene sokabilir ve güvenlik sorunu olmadan sizler için Çin ithalatı gerçekleştirebiliriz. Çin pazarından ithalat yapmak isteyen girişimcilere ürünleri bakımından her konuda 7/24 sizlere desteğimizi sunmaktayız. Herhangi bir soru ya da sorun için sürekli olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizimle beraber çıkacağınız ithalatta sorunsuz bir şekilde ürünlerinize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat