Çin İthalatında Nelere Dikkat Edilmeli?

Çin İthalatında Nelere Dikkat Edilmeli?

Çin İle Ticaret

Çin Ürün İthalatı Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çin ithal ürünleri araştırması yaparken izlenmesi gereken önemli adımlar bulunmaktadır. Öncelikle Çin pazarından ithal etmek istediğiniz ürünün seçimini doğru yapmalısınız. Bu tercihi yaparken; ürünün çok fazla sürümü olmasına dikkat edebilirsiniz. Burada fikir toplamak için sene içinde var olan Çin ürün fuarlarını ziyaret edebilirsiniz. Özellikle Türk girişimciler için bu fuarlarda var olan ürünleri yakından görmek önemlidir. İthal etmek için kara verdiğiniz ürünlerin ithalatını gerçekleştirmeden önce tüm özelliklerini bilmeniz oldukça önemlidir. Ürün sipariş miktarı ve gümrük mevzuatı hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Tüm bunların yanında ithal etmeye karar verdiğiniz ürünün Çin’de var olan gerçek üreticisini de bulmanız önemlidir. Özellikle Çin’de gerçekleştirilen fuarlara katılarak bu imkanı elde edebilirsiniz. Ancak her fuarda direkt olarak bir katılım söz konusu olmayabilir. Bizler ise tam olarak bu noktada devreye girmekteyiz. Üretici ile sizlerin iletişimini sağlayarak güvenli ve doğru bir ithalat gerçekleştirmenize yardımcı olmaktayız. İthalat yapmanız için gerekli olan adımlardan biri olan üreticiyi ziyaret etme konusunda sizler adına bu adımı gerçekleştirmekteyiz. Katılacağımız fuarlar doğrultusunda yeterli ve gerçek bilgilere ulaşmaktayız. Bu doğrultuda da sizler için en doğru bilgileri bir araya getirmekteyiz. Bir danışman ile çalışmak bu nedenle bu noktada önem kazanmaktadır.

Çin’de üretim sahiplerine ulaşmanın bir zorluğu da pazarın büyüklüğü ve dil farklılığından doğmaktadır. Özellikle Çin resmi diline büyük hakimiyet gerektirmektedir. Dil hakkında az derecede bilgisi olan kişilerin Çin pazarında doğru bir iletişim kurması neredeyse imkansız bir hale gelmektedir. Biz sizlerin isteği doğrultusunda alanında profesyonel ekibimiz ile gerekli olan tüm iletişimi sizler adına sağlamaktayız. Var olan sektörde en iyi üretim noktalarını bularak en uygun fiyata işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Çin’den ürünleri getirme aşamasına geçildiğinde ise gerekli olan ulaşım maliyetlerini en aza getirecek şekilde hareket etmekteyiz. Gümrük kaydı ve maliyeti için de her aşamasında Çin ithal ürün ile en iyi şekilde hizmet veren ofisimiz sizlere yardımcı olmaktadır.

İthalat Yapılacak Ürünün Üretim Aşamaları Hakkında Detaylı Bilgi

Doğru ürünü tercih etmek adına ithalatı yapılacak olan ürünün üretim aşamasında var olmak önemlidir. Üretim aşaması, kullanılan üretim maddelerinin kalitesi ve piyasada yer alan örneklerinden farklarına hakim olmanız önemlidir. Var olan diğer ürünler ile kıyaslama yapabilmek bir girişimci adına önemli bir adım olmaktadır. En iyi ürüne en uygun fiyatla ulaşarak kazancınızı katlamanız olasıdır. Bu durumda da girişimciler için gerekli olan her ihtiyacı biz sizler için gerçekleştirmekteyiz. Çin ithal ürünleri üretim esnasında hemen hemen her konuya vakıf olmak bizim için önemli bir husustur. Çin pazarında bulunan diğer benzer ürünler arasında kalite, üretim ve fiyat farklılığını da bu gerçek bilgiler doğrultusunda sizlere sunmaktayız.  

Bizimle Çalışmanın Avantajları

Her yıl binlerce Türk girişimci Çin ürün ithalatı yapmak istemekte ancak bu konuda başarılı olanları oldukça az sayıda kalmaktadır. Basit gibi görünen ancak detaylarına inildiğinde oldukça ayrıntılı bir iş olan ithalat için gerekli destek alındığında zorluğu kalmamaktadır. Destek alınmadığı takdirde, ithalatı gerçekleştirilecek olan ürünlerin kalitesi, yükleme aşaması, ödeme kısmı gibi noktalarda sorunlar çıkabilmektedir. Biz her sene sizler için Çin’de düzenlenen fuarlara katılarak en uygun fiyata en kaliteli ürünlerin bir listesini yapmaktayız. Sizin için yükleme noktasından, ürünün size ulaşana dek her aşamasını uzman ekibimiz ile kontrol etmekteyiz. Amacımız Çin pazarında yer alan sınırsız ürün potansiyellerinin Türkiye’ye en doğru şekilde teslim edilmesidir.

Çin pazarında ithalat düşünen Türk girişimciler bizimle çalışarak yaşanabilecek her türlü sorunu engelleyebilir. İthalat aşamasında gerekli olan her adımı sizler için biz gerçekleştirmekteyiz. Ürün ithalatı ve fiyat araştırması tarafımızca yapılmaktadır. Fiyat ve ürün değerlendirmesi sonrasında en uygun fiyatlı ürünler, tarafımızca bir dosya halinde siz sunulmaktadır. Ürünlerin değerlendirme aşamasında sizinle birlikte ilerlemekteyiz. Siparişlerde ihtiyaç olan her soru ve sorun için tam zamanlı bir iletişim ile her aşamada aktif olmaktayız. Çok fazla ürünün üretilmesi nedeniyle karışık olan Çin pazarında doğru ürünü seçmeniz önemli aynı zamanda oldukça detaylı bir çalışma gerektirmektedir. Biz sizin yerinize tüm bu detaylar ile ilgilenmekte ve em doğru ürün ithalatını gerçekleştirmenize yardımcı olmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat